All for Joomla All for Webmasters

Сите 12 деца и тренерот извлечени од пештерата во Тајланд

Солзи радосници, ракоплескања и восхитувања од присутните во моментите кога спасувачите го извлекоа и тренерот кој остана последен за спасување од пештерата. 

 

Заедно со уште 4 момчиња, меѓу кои и најмалото од групата, пренесени се до најблиската болница за да им биде пружена соодветна медицинска помош.

Сите деца се во добра здравствена состојба, но се изолирани за да се избегне ризикот од инфекција.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.