All for Joomla All for Webmasters

Потона брод во близина на турскиот брег

Брод кој пловел под панамско знаме потона во близина на градот Самсун во Турција.

 

Според Министерството за внатрешни работи на Турција, започната е операција за спасување, откако бродот упатил сигнал за помош.

 

Најмалку четири члена на екипажот се спасени, а останатите се бараат.

 

Засега не е познато колку членови на екипажот биле на бродот, ниту, пак, причината за несреќата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.