All for Joomla All for Webmasters

Сирија испрати писмо до Советот за безбедност на ОН поради израелските ракети

Сириските власти испратиле писмо до Советот за безбедност на ОН во кое бараат да се осудат ракетните напади кои Израел ги изврши врз Дамаск, јавија сириските медиуми.

 

Во писмото, наведоа сириските медиуми, пишувало дека израелските напади имале за цел да ја продолжат кризата во Сирија.

 

Претходно, еден војник посочи дека бил извршен напад во предградие на Дамаск од страна на воздушните сили на Израел.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.