Тројца загинати кога олдтајмер влета во пешаци во Куба

Три лица загинаа, а најмалку 20 се повредени кога автомобил олдтајмер излета од познатиот булевар Малекон во Хавана и влета во пешаци, соопштија кубанските власти.

 

Како што пренесуваат локалните медиуми, двајца од повредените се странци, но не е објавено од која националност.

 

Се наведува дека меѓу загинатите е и новинарот Улисес Каналес од кубанската агенција Пренса латина.

 

Властите ги истражуваат причините за несреќата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.