All for Joomla All for Webmasters

Израелски одмазднички напади врз Појасот Газа

Израелската армија денеска соопшти дека нејзини авиони бомбардирале цели во Појасот Газа, како одговор на вчерашниот ракетен напад од оваа палестинска територија врз јужен Израел, при што беше погодена зграда во градот Сдерот.

 

Во армиското соопштение се нагласува дека воените авиони гаѓале „терористичка инфраструктура" на радикалното исламистичко движење Хамас, кое ја има контролата врз Појасот Газа.

 

Засега нема информации од палестински извори за евентуални жртви при израелските воздушни напади.

 

При вчерашниот ракетен напад врз Сдерот немаше жртви.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.