Либерија: При пожар во училиште загинаа најмалку 27 лица

Најмалку 27 луѓе загинаа, од кои поголемиот број деца при пожар во училиште во главниот град на Либерија, Монровија.

 

Се претпоставува дека пожарот избил рано наутро додека учениците во куранското училиште спиеле во зграда во близина на џамијата.

 

Се претпоставува дека пожарот е предизвикан поради дефект на електричната инсталација.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.