Ердоган на разговори со Трамп во САД на 13 ноември

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ќе допатува во САД во ноември и ќе одржи разговори со претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави американскиот претседател преку Твитер, пренесува ТАСС.

 

„Ердоган доаѓа во САД како мој гостин на 13 ноември“, напиша Трамп.

 

Тој, исто така, ја пофали важноста на американско-турските односи, нарекувајќи ја Анкара голем трговски партнер на САД.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.