Хрватска доби зелено светло за Шенген

Европската комисија ѝ даде на Хрватска зелено светло за влез во Шенген.

 

Одлуката би требала да биде објавена денеска, јави „Блумберг“, повикувајќи се на извори од Брисел.

 

За одлуката ќе расправа и Советот на Европа.

 

Претходно, хрватските европарламентарци ја повикаа ЕК да ја потврди подготвеноста на Хрватска за Шенген.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.