Двегодишно дете прегазено со автомобил во мигрантски камп во Грција

Двегодишно дете од Ирак почина кога беше прегазено со возило во мигрантскиот камп „Кос“.

 

Како што пренесуваат грчките медиуми, возилото ѝ припаѓало на невладина организација.

 

Детето било веднаш префрлено во болница, каде што била констатирана смрт.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.