(Видео) Пукање во Калиформија - застрелани десет лица додека гледале фудбал

Во масовно пукање на забава во Калифорнија се застрелани десет лица, од кои четворица починале. Пукањето се случило околу 18 часот по локално време на југоисточната страна на Фресно.

https://twitter.com/MarieEdinger/status/1196294724883075073

Непознати сторители влегле во дворот на куќата каде луѓето се собрале да гледаат фудбалски натпревар и почнале да пукаат, изјави полицискиот службеник Бил Доли, пренесува АП.

https://twitter.com/MarieEdinger/status/1196304472823103488

Заменик началникот на полицијата во Фресно, Мајкл Рид, изјави за медиумите дека се застрелани вкупно 10 лица.Три лица биле пронајдени мртви во дворот, додека четврта жртва починала во болница.

https://twitter.com/dennisreports/status/1196279804388970496

Другите шестмина повредени се во болница и лекарите се борат за нивните животи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.