(Видео) Шпанската полиција откри плантажи со марихуана, следејќи Албанци кои краделе цигари

Шест лица се уапсени и запленети се 16.000 стебла марихуана со вкупна тежина од 3,5 тони за време на рација на шпанската полиција во североисточниот регион Арагон.

 

Desmantelada la mayor plantación de #marihuana localizada hasta la fecha en #Aragón. Las 16.000 plantas habían sido cultivadas en una zona boscosa de difícil acceso y eran vigiladas las 24 horas desde campamentos de campaña. Hay 6 detenidos pic.twitter.com/tLOlswQOhS

 

— Policía Nacional (@policia) November 17, 2019

 

Две големи плантажи со марихуана биле откриени откако полицијата неколку месеци следела група албански државјани кои краделе цигари од автомати поставени во кафулињата и на бензиски станици во овој регион, пишива британски „Гардијан“.

 

Како што пренесоа локалните медиуми, до двете плантажи се стигнувало само пеш преку тешко прооден пат.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.