Силно невреме во САД, петгодишно дете загина во Аризона

Силно невреме ги зафати САД, при што загинаа најмалку две лица, а предизвикани се и бројни сообраќајни пореметувања во воздушниот и патниот сообраќај.

 

Меѓу загинатите е петгодишно дете во Аризона, кое загинало кога автомобилот во кој се наоѓало го однела бура, објави АП. Уште едно лице загина во невремето во јужна Дакота.

 

Поради невремето доцнат многу летови на двата главни аеродроми во Чикаго, а голем број се и откажани. На Меѓународниот аеродром во Денвер одложени се дури 182 лета.

 

И на автопатиштата снежната бура предизвика многу проблеми низ САД.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.