Сè се тресело две минути. Силен земјотрес ја погоди Грција!

Земјотрес со јачина од 4,6 степени по Рихтер ја потресе Грција. Очевидци велат дека сè се тресело околу 2 минути.

 

Според податоците од центарот за објавување и предупредување од земјотреси, потресот бил на длабочина од два километри во 317 километри од Атина.

 

light #earthquake shakes #Crete, #Greece 4 min ago. More info at: https://t.co/iZMJSDkoGj pic.twitter.com/8Y5toZYLE1

 

— EMSC (@LastQuake) December 6, 2019

 

Првите изјави на очевидци се дека сè се тресело две минути.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.