АВСТРАЛИСКИ ХЕРОИ: Операта во Сиднеј осветлена со пожарникарски лица (ФОТО)

Десетици ликови на пожарникари кои се бореа со пожарот во Австралија беа прикажани на фасадата на операта во Сиднеј. Натписот „Благодариме пожарникари“, допре стотици минувачи.

 

„Вака ја покажуваме нашата колективна поддршка за сите оние кои се погодени од разорните пожари и изразуваме најдлабока благодарност до службите за итни случаи и волонтерите за нивните неверојатни напори и храброст“, рече извршниот директор на операта Луис Херн.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.