Место со 10.000 луѓе надвор од Кина ставено во карантин (ВИДЕО)

Место со 10.000 жители во близина на Ханој, прво во Виетнам, е ставено во карантин поради страв од ширење на коронавирусот, објави тамошното министерство за здравство.

 

Карантинот во местото Сон Лои е одреден за период од дваесет дена, објаснуваат од министерството, откако на тоа место, околу триесетина километри северозападно од Ханој, биле потврдени пет случаи на зараза.

 

Според првичните информации, една жена ги заразила членовите на своето семејство и соседите.

 

Во Виетнам досега е потврдено дека петнаесет лица имаат инфекција од коронавирус.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=DxxqGDXneLU&feature=emb_logo

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.