Русија нема да легализира истополови бракови

Русија нема да го легализира истополови бракови додека Путин е на власт. Ова се зборовите на самиот претседател, кој зборуваше пред комитетот кој подготвува измени во Уставот.

 

Во своите 20 години, владата на Путин покажа поддршка за Православната црква и честопати ги негира либералните погледи на Западот.

 

Во другиот дел од својот говор, шефот на државата вети дека новиот Устав ќе забрани Русија да ја раздели нејзината територија. Ова ќе биде лошо прифатено од Јапонија и Украина, кои имаат територијални спорови со Кремаљ.

 

"Концептот на родител 1 и родител 2 не е фантазија, туку реалност во некои земји. Треба да разјасниме нешто. Семејствата се различни, но класичниот концепт е добар и треба да се поддржи. Во однос на родител 1 и родител 2, веќе го кажав тоа јавно и сега повторувам - додека сум претседател, тоа нема да се случи. Тие ќе бидат мајка и татко“, рече Владимир Путин.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.