Путин ја прогласи неработна идната недела поради коронавирусот

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, ја прогласи неработна идната недела во земјата поради ширењето на коронавирусот.

 

Како дел од борбата против ширењето на вирусот, Путин исто така најави одложување на референдумот за уставни реформи во Русија, закажан за 22 април.

 

Борбата против вирусот е одговорност на секој од нас. Бидете дисциплинирани и следете ги препораките на експертите. Грижете се за себе, вашите најблиски и оние околу вас.

Останете дома - спасете го човечкиот живот!

МТМ Телевизија - ПРВА СКОПСКА

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.