Во последните 24 часа во Хрватска нема нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа во Хрватска не е регистриран ниту еден нов случај на коронавирус, со што вкупниот број на заболени останува 2.244.

 

Досега се тестирани 62.422 лица, од кои 940 во последните 24 часа.

 

Од болница се испишани тројца пациенти, со што вкупниот број на хоспитализирани е 78 лица. Од нив, шест пациенти се на респиратор.

 

Вкупниот број на оздравени е 2.035, а во последните 24 часа оздравеле осум пациенти.

 

Во изминатото деноноќие починало едно лицe, со што вкупниот број на смртни случаи е 100.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.