Еден заболен од коронавирус во Хрватска

Во последните 24 часа е регистриран еден пациент со коронавирус во Хрватска, со што вкупниот број на пациенти е на 2.252, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

 

Како што се наведува, заболеното лице е од Загреб, јавуваат хрватските медиуми. Досега се тестирани 70.110 лица, од кои 143 во последните 24 часа. Во болница има седум лица и никој не е на респиратор. Вкупниот број на оние што оздравеле е 2.134, а починале 107 лица.  

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.