Во Германија 955 новoзаразени со коронавирус

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во Германија се зголеми за 955, на 209.653, според податоците од на Институтот за заразни болести.

Починаа уште 7 лица, со што бројот на починати во земјта како последица на коронавирус сега изнесува на 9.148.

Германците кои се враќаат од одмор во странство од денеска можат да бидат тестирани за коронавирус бесплатно кога ќе се вратат во земјата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.