Во Чешка рекордни 1.677 новозаболени од коронавирус

Рекордни 1.677 случаи на коронавирус се регистрирани во Чешка денес, во време кога земјата се соочува со повторно оживување на пандемијата.

Досега се регистрирани вкупно 38.896 заболени во Чешка, земја со 10,7 милиони жители, покажуваат податоците објавени од Министерството за здравство, пренесува „Ројтерс“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.