Трамп: Имаме најмоќно оружје, Русија и Кина може само да завидуваат

САД по производството на оружје од новата генерација и дефинитивно станаа најмоќната воена сила во светот, изјави американскиот претседател Доналд Трамп.

„Сега ја имаме најмоќната армија. Ни завидуваат Русија, Кина, Северна Кореја и сите други земји. Никој не е ни близу до оружјето што го имаме. Се надеваме дека никогаш, не дај Боже, нема да мора да го користиме. Но, важно е кога се воспоставува мир од позиција на сила. Затоа ни е потребно “, рече Трамп на митинг во Висконсин.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.