Во Србија 6.254 новозаболени од коронавирус, 30 починати

Во последните 24 часа коронавирусот е потврден кај 6.254 лица, а уште 30 пациенти починаа како резултат на оваа болест.

Тестирани се 19.301 лице, од кои 32,40 проценти биле позитивни.

Во болниците во Србија 192 пациенти се приклучени на апарати за дишење.

Досега се тестирани вкупно 1.593.281, позитивни биле 110.351, а починале вкупно 1.140 пациенти.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.