Полицијата во геј-бар во Брисел затекнала оргии со 25 мажи, меѓу нив и европратеник

Белгиската полиција во петокот вечерта упаднала во геј-бар во центарот на Брисел каде што затекнала несекојдневна сцена – оргии во кои учествувале 25 мажи, меѓу кои и еден европарламентарец, како и неколку дипломати.

Како што пренесува британски ТВ6, полицијата не објавила националност или идентитет на мажите, а на лице место била пронајдена и дрога, но белгиските медиуми не наведуваат каква и колку.

Британските медиуми пренесуваат дека европарламентарецот се обидел да побегне, а кога го фатиле полицајците, се повикал на имунитетот.

Рацијата била спроведена бидејќи Белгија е во локдаун, што вклучува и забрана за работа на кафулињата и рестораните во цела земја. На сила е и полициски час, а физичкиот контакт мора да биде сведен на минимум.

Поради тоа, сите кои биле затекнати во барот и кои учествувале во оргијата се казнети со парични казни.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.