Во Индија над 20 милиони заразени со коронавирус

Според официјалните податоци на индиско Министерство за здравство, бројот на лица заразени со коронавирус во оваа земја надмина дваесет милиони.

Во Индија во последните 24 часа се забележани 357.229 новозаразени лица со Ковид-19.

Вчера во Индија имало 3.449 смртни случаи од Ковид-19, а вкупниот број на смртни случаи од избувнувањето на пандемијата е 222.408 лица.

Земјата со 1,3 милијарди жители е погодена од вториот бран на пандемијата, а од крајот на март досега се евидентирани осум милиони новозаразени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.