Седум лица во Индонезија се удавија поради селфи на брод

Седум лица од Индонезија се удавија кога преоптоварен брод се превртел на езеро на островот Јава, бидејќи 20 туристи преминале на едната страна од бродот за да направат групна фотографија.

Началникот на полицијата во Јава, Ахмад Лутфи изјави дека бродот бил пренатрупан кога се превртел.

Според Лутфи, со бродот управувал тринаесетгодишник.

Полицијата соопшти дека 11 лица биле спасени, а две лица се водат како исчезнати.

Несреќи со брод се чести во Индонезија, главно поради слабите регулативи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.