(Видео) Невреме во Србија - силен ветер откорна дрвја

Невреме вчера попладне ја зафати областа Ваљево во Србија, предизвика краткотрајни прекини во снабдувањето со електрична енергија, пренесоа српските медиуми.

Силен ветер откорна дрвја и гранки, пренесе РТС.

 

 

Ссообраќајот беше забавен на некои патишта поради гранките и остатокот од дрвјата на патот.

Пријавени се и неколку помали пожари за време на лошите временски услови.

Силно невреме го зафати и Краљeво, според објавите на граѓаните на социјалните мрежи, а во Чачак дуваше силен ветер.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.