Мигранти го демолираа прифатниот центар во Полска - Бараат префрлање во Германија

Група мигранти го демолираше прифатниот центар во западна Полска, барајќи подобри услови или префрлање во Германија.

Групата од преку 100 мигранти ги демолираше зградите во кои живеат, кршеле прозорци, ваделе решетки, уништувале опрема,столици, постелнина,кревети, барајќи подобри услови или транзиција во Германија или Ирак, пренесува Ројтерс.

 

 

600 луѓе биле во центарот, но полицијата за кратко време ситуацијата ја ставила под контрола.

Меѓу другото, полската гранична полиција соопшти дека денеска 127 луѓе пробале илегално да ја преминат границата на Полска од Белорусија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.