(Видео) Полицаец за малку ќе беше прегазен од пикап додека на автопат помагаше на друго возило

Снимка од надзорна камера од полициско возило покажува судир меѓу пикап и друго возило на автопатот 1-84 во САД.

Полицаец од државата Ајдахо изгледа како да му помага на друг возач кога наеднаш во рамката се појави пикап што се движи неконтролирано. Пикапот удри во паркираниот автомобил, а полицаецот скокна и остана неповреден од чиста среќа и брзи рефлекси.

 

За среќа и полицаецот и возачот на удреното возило поминаа неповредени, а ги спаси само брзината на нивните реакции.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.