Песков: Личните санкции против Путин би биле политички деструктивни

Официјален Кремљ денеска објави дека секој потег на Западот да воведе лични санкции за рускиот претседател Владимир Путин би бил политички деструктивен, но не и болен.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека американските политичари кои зборуваат за потенцијални лични санкции против Путин немаат доволно стручно знаење на оваа тема, пренесува „Ројтерс“.

 

 

Американскиот претседател Џо Бајден изјави вчера дека ќе размисли за лични санкции против Путин доколку Русија ја нападне Украина.

Британија тогаш соопшти дека не ја исклучува можноста да го стори истото.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.