Јанев: Ниту еден бугарски војник нема да учествува во конфликтот во Украина без одлука во Собранието

Ниту еден бугарски војник нема да учествува во конфликт или операција на територијата на Украина или на друга земја без овие одлуки да бидат донесени во оваа сала на Националното собрание.

Ова го изјави бугарскиот министер за одбрана Стефан Јанев, информирајќи ги пратениците за ставот на Бугарија за руско-украинската тензија, јави репортерот на БГНЕС.

 

 

Тој смета дека присуството на бродови во Црното Море не носи сериозни конфронтации.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.