Умерен земјотрес е регистриран во Албанија

Умерен земјотрес денеска е регистриран во Албанија, а епицентарот бил во областа кај Валона.

Јачината во епицентарот била 3,3 степени според Рихтеровата скала.

Според албанската АБЦ Њуз, епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 23 километри во градот Селеница.

Ова е последниот и најслаб во серијата слични земјотреси регистрирани во Албанија во текот на мај.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.