Зеленски: Во Киев работат амбасади на 37 земји, ви благодарам на сите

Амбасадите на 37 земји продолжуваат со работа во Киев, главниот град на Украина, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленский.

- Триесет и седум странски мисии веќе ја продолжија својата работа во Киев. Благодарен сум им на сите – рече украинскиот претседател во видео обраќањето објавено на неговиот канал Телеграм, пренесува ТАС.

Тој изјави дека е убеден оти наскоро во Киев ќе се вратат и другите дипломатски претставништва.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.