(Видео) Петков до поддржувачите: Заедно ќе ги победиме

Кабинетот на Петков си замина, придружен со аплауз од илјадници граѓани вечерва собрани пред зградата на Народното собрание, јави репортерот на БГНЕС.

Петков, министри и пратеници од „Продолжуваме со промените“, „Демократска Бугарија“ и „БСП за Бугарија“ се придружија на протестот за поддршка на владата пред Собранието на Бугарија. На народот му порача дека тие се гаранти на патот кон промените.

„ Заедно ќе ги победиме!“, им порача Петков на демонстрантите за поддршка на кабинетот.

 

 

 

Петков им честиташе на народот кој го исполни плоштадот за да ја изрази својата поддршка. Толпата извикуваше „мафијата надвор“ додека се гласаше за недоверба.

„ Овде сме за долгата игра и тука ќе бидеме додека не одбраниме независен парламент, рече Кирил Петков. Тој најави дека ПП ќе испрати официјално писмо до пратениците на ИТН за да ги поддржи во идниот кабинет во рамките на 47-то Народно собрание. Ако нема пријавени - одиме на избори, рече Петков.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.