Твитер падна

Корисниците на социјалната мрежа Твитер се пожалија на колапс на мрежата во Јапонија, Соединетите држави, Велика Британија, Шпанија, Франција, Русија и други земји.

 

Повеќето од поплаките се однесуваат на проблеми со функционалноста на веб-страницата. 30% од поплаките се од мобилната апликација Iphone и iPad, а 24% од апликацијата Android.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.