Фејсбук и Инстаграм повторно паднаа

Фејсбук и Инстаграм повторно паднаа. Многу корисници синоќа имаа проблеми со двете социјални мрежи.

 

Имаше проблеми со најавување или прегледување пораки. Корисниците во САД, Канада, Германија, Велика Британија, Португалија и другите европски земји имаа најсериозни проблеми.

 

Во Русија, проблеми имало само во Москва. Податоците покажуваат дека биле погодени околу половина од корисниците на обете социјални мрежи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.