Метеорит експлодира на небото над Малезија

Експлозија на метеорит ги шокираше Малезијците. 

 

Снимка со камера од автомобили покажува како небесното тело гори и експлодира во атмосферата на земјата.

 

Десетици дојави се примени за спектакуларниот настан, а експертите велат дека метеоритот предизвикал поголемо осветлување на ноќното небо од нормалното. Нема пријавено никаква штета.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.