Здравје/Фитнес

Фитнес за поздрав живот на пензионирите

Загрепчанецот Таљат Селмани периодов стана хит во цела Хрватска со неговите совети за здрав, безгрижен и долг живот, а се чини, не е единствен повозрасен човек кој и во поодминати години претпочита квалитетен и здрав начин на живот.

 

Порталот „Индекс" објави видео за загрепските пензионерки Марија Михаљевиќ и Марта Келава, штитенички на Домот за стари лица „Максимир", кои редовно вежбаат во блискиот парк. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.