Проектот „Не пластични кеси“ во ОУ „Стив Наумов“ во Автокоманда

Ова здружение оддржува предавања низ сите 11 училишта во општината, со цел да се подигне еко свеста кај децата за загадувањето на природата при користењето пластични кеси. 

 

И денеска на учениците им се презентираше можноста наместо пластични кеси, да употребуваат еко торби, односно повеќенаменски платнени торби.

 

Учениците и организаторите на настанот упатија еколошки пораки за користење платнени или хартиени торби, со кои се штити и се чува природата.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.