All for Joomla All for Webmasters

Асфалтирани повеќе улици во Општина Аеродром

Општина Аеродром информира дека во изминатиот период реконструирани се постојните улици во населбите Горно Лисиче и Мичурин, со површина од четири илјади квадратни метри.

 

Од Општина Аеродром соопштија дека и во наредниот период ќе продолжат со овие активности на ниво на целата територија на општината, со цел подобрување на инфраструктурните услови.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.