Чистење на дивите депонии во Општина Аеродром

Општина Аеродром во соработка со ЈП „Комунална хигиена“ деновиве спроведува акција за чистење на дивите депонии на повеќе локации низ општината.

 

– Целосно се исчистени депониите во непосредна близина на амбулантата во населба Лисиче, како и на просторот меѓу Лисиче и Реонски центар – Аеродром. Службите денеска работат на расчистување на дивата депонија во местото познато како Бановина во Горно Лисиче, а за наредните денови се планира расчистување на Усјанскиот канал, како и дивите депонии во Долно Лисиче, соопштуват од прес-службата на Општина Аерором.

 

Општина Аеродром истовремено ги охрабрува граѓаните доколку забележат фрлање отпад на несоодветни локации, да пријават на телефонскиот број 075-316-515.

 

Од таму информираат дека комуналните инспектори на Општина Аеродром работат во две смени и за викенди.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.