Реконструкција на улицата „Тодор Чангов 41“

Општина Аеродром почна со санирање на улицата „Тодор Чангов 41“ во должина од 450 метри. Станува збор реконструкција на дел од оваа улица на која се поставува тампон во ширина од шест метри и асфалт од пет метри, информираат од општината.

 

Во наредниот период ќе се реконструираат и другите делови од улицата „Тодор Чангов“.

 

 

Од Општината велат дека продолжуваат со изградба на нова, како и подобрување на веќе постојната патна инфраструктура.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.