All for Joomla All for Webmasters

Прв фестивал на лубеницата во Општина Бутел

Утре во Љуботен со почеток во 17:00 часот ќе се одржи првиот фестивал на лубеницата во Општина Бутел.

 


Четиринаесет производители на бостан од општината, ќе ги изложат своите производи во дворот на ОУ ,,Лиман Каба,, за што ќе им бидат доделени соодветни признанија.


Исто така, ќе има богата културно-уметничка програма, а присутните ќе можат да вкусат, освен љубеница и диња и повеќе специјалитети карактеристични за жителите од Љуботен.


Градоначалникот Велимир Смилевски ќе ја отвори оваа прва манифестација со која се слават летните слатки и освежителни плодови типични за Општина Бутел, лубениците и дињите, ќе ја отвори градоначалникот на општината Велимир Смилевски, а свое обраќање ќе има министерот за земјоделие, Љупчо Николовски и заменик-градоначалникот на Опшина Бутел, Наим Салиу.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.