Општина Бутел подели 45 прочистувачи на воздух за сите градинки во општината (ВИДЕО)

Општина Бутел и градинката „11 Октомври“ поделија 45 прочистувачи на воздух за сите градинки во општината.

Средствата во висина од 1 200 000 ден. се обезбедени од буџетот на Општина Бутел и градинката „11 Октомври“.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.