Реконструкција на краците на Радишанска во Општина Бутел

Започна подготовка и тампонирање од крак 21 до крак 7 од улицата Радишанска, информираат од Општина Бутел.

 

Градежните работи ќе се извршуваат на вкупна должина од 650 метри и 3 метри широчина. Кракот ќе се спои со улица 13 и ќе го олесни секојдневието на населението од Расадник, кое брои околу 500 домаќинства.

 

 

Реконструкцијата на улицата е согласно предвидената динамика од овогодишната програма за работа, додаваат од општината.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.