Утре без вода повеќе улици во Бутел

Од Водовод и канализација информираат дека утре, 04.04.2021 г. поради дефект на водоводната цевка со пречник од Ф100мм. на ул. Призренскабр.5,

прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од следните улици: Призренска, Галичник, Пребондова, Мостарска, Мрежичка, Марко Крале и Коле Канински во Општина Бутел.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:15 часот до завршување на дефектот.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.