Тринаесет милиони денари за образованието, детската заштита и спортот (ВИДЕО)

До крајот на годината ќе инвестираме 13 милиони денари во образованието, детската заштита и спортот, најавува во своето видео обраќање до жителите на Општина Бутел, градоначалникот Дарко Костовски.

 

 

 

 

"Почитувани граѓани на Општина Бутел, инвестирањето во младите е наш врвен приоритет. Десет милиони денари за образование и спорт, за смарт табли за основните училишта, за современи информатички кабинети, а ќе се изградат и две модерни баскет игралишта. Со три милиони денари наменети за детска заштита (градинки) ќе се обезбеди се што е неопходно во градинките со што значително ќе се подигне квалитетот на престојот", најавува Костовски.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.