All for Joomla All for Webmasters

Без вода улиците „Македонија“ и „Даме Груев“

Без вода дел од Центар

Корисниците на ул.„Македонија“ на потегот од ул.Димитрие Чуповски до ул.„Даме Груев“ во центарот на Скопје, од изутрината во 08:00 се без вода поради промена на три затворачи од  Ф-80мм, соопшти ЈП Водовод и канализација.


Баз вода се и корисниците на улицата „Даме Груев“. Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до завршување со преземените активности.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.