All for Joomla All for Webmasters

ПОЦ ќе ги отстранува сите непрописно поставени паркинг блокатори и рампи

ЈП Паркинзи на Општина Центар во соработка со Општина Центар и Министерството за внатрешни работи ќе започне акција за отстранување на сите непрописно поставени паркинг блокатори и рампи на јавните паркиралишта со кои стопанисува претпријатието.

 

ЈП ПОЦ ги известува сите граѓани кои имаат непрописно поставени паркинг блокатори и рампи на јавните паркиралишта со кои стопанисува ЈП за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ да ги отстранат во најкус можен рок, во спротивно истите ќе бидат отстранети од страна на службите на Општина Центар и МВР, а за непрописното поставување ќе следат и соодветни санкции.

 

Оваа акција се спроведува со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот и да се обезбеди подеднаков пристап за сите корисници на јавните паркиралишта и јавните површини на територија на Општина Центар.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.