All for Joomla All for Webmasters

Ќе се зголемува капацитетот на деца во градинките во Центар

Советот на општина Центар ја усвоии согласноста за зголемување на капацитетот за прием на деца во општинските градинки.


Од оваа година, градинките ,,Кочо Рацин,, ,,13 Ноември,, и ,,Раде Јовчевски Корчагин,, со своите клонови, ќе го зголемат процентот на примени деца.

 


На седницата советниците ги усвоија и предлог извештаите за работа на седумте основни училишта, како и извештаите за програмта за изведување на ученички екскурзии и други слободни активности на учениците.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.